HAKKIMIZDA

Eskişehir’de yerleşik Alp Havacılık’ın iştiraki olarak 2013 yılında kurulan Alpteknik Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ankara’da satış sonrası hizmetler konusunda faaliyetlerini yürütmektedir. Alpteknik, bir Lockheed Martin şirketi olan Sikorsky Aircraft Corporation tarafından, Sikorsky sabit ve döner kanatlı hava araçlarının yedek parça, aksesuar ve aparatları ile bunlara ait revizyon ve tamir gereksinimleri konusunda tek yetkili Türkiye distribütörü olarak tayin edilmiştir.

Sikorsky S-76, S-92, S-61 ve M28 ticari hava araçlarının, Türkiye’de ve Merkez Asya’da Satış Danışmanıdır.

Alpteknik Havacılık, Türkiye ve Orta Asya’da bulunan, yeni ve kullanılmış Sikorsky platformlarının ticari işleticilerine de yedek parça tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Alpteknik Havacılık müşterilerine Ankara’daki merkezi, İstanbul, Eskişehir ve İzmir Serbest Ticaret Bölgesi’ndeki şubeleri vasıtası ile etkin hizmet vermektedir.

2017 yılında faaliyetlerine başlayan Alpteknik Havacılık (ALPJET) İstanbul Şubesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen Ticari Hava Taşımacılığı, Sürekli Uçuşa Elverişlilik Kuruluşu, SHY-145 Yetkili Bakım Merkezi yetkilerine sahiptir. Alpteknik Havacılık bu yetkilerine ilave olarak, Dünyanın en çok satan helikopteri R-44’lerin bakımı konusunda üretici firma Robinson Helicopter Company tarafından yetkilendirilmiş Türkiye’deki tek bakım kuruluşu ve Satış Temsilcisi olup; aynı zamanda SHY-145 Belgesi kapsamında Sikorsky S76 ve Airbus EC130B4 model hava araçlarının da bakımlarını gerçekleştiren yetkili kuruluştur.

İstanbul Beykoz’da bulunan ana bakım merkezine ek olarak, yetkilendirilen Ankara ve İzmir hat Bakım Merkezlerinde “yerinde bakımlarla” işleticilere maliyet etkin çözümler sunmaktadır.

Avrupa Havacılık Birliği’nden (EASA) alınmış, Avrupa Birliği Ülkelerine ticari hava taşımacılığı yapma ruhsatına (TCO) sahip Alpjet, halen Robinson R44, Airbus EC-130 B4 helikopterlerini işletmekte ve bu helikopterler ile Sikorsky S76 helikopterlerinin bakım yönetim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyetlerimiz

Alpteknik Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.ISO 9001 : 2015 Kalite Yönetim Sistem Sertifikasına sahiptir.Sistem çerçevesinde tanımlanmış ve dokümante edilmiş tüm kalite gerekleri eksiksiz yerine getirilmektedir.

KALİTE POLİTİKALARIMIZ

Alpteknik Havacılık ;müşterilerine, ürünleri, istenilen şartlarda, zamanında ve uygun fiyatla sağlamayı taahhüt eder. Bu amaca ulaşmak için ulusal ve uluslararası yasa ve mevzuat ile ticari etiği dikkate alarak oluşturulan kalite politikası;
-En yüksek düzeyde müşteri iletişimi ve mutluluğunu sürdürerek müşteri portföyünü genişletmek,
-Alpteknik Kalite Yönetim Sistemi süreçlerini sürekli olarak iyileştirmek,
-Kararlı ve yetkin insanlarla çalışmak,
-İnsanların yetkinlik, farkındalık, iletişim ve motivasyonlarını artırıcı uygun faaliyetlerde bulunmak, olarak tanımlanmıştır.

VİZYONUMUZ

Alpteknik Havacılık San.ve Tic. A.Ş.olarak kendi faaliyet alanında hizmet ve ürün kalitesiyle Müşterilerin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamaktadır.

MİSYONUMUZ

Alpteknik Havacılık San.ve Tic. A.Ş.olarak kendi faaliyet alanında hizmet ve ürün kalitesiyle Müşterilerin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamaktadır.

KALİTE ONAY BELGELERİMİZ

Alp Teknik Havacılık

ISO 9001:2015

Alp Teknik Havacılık

Tesis Güvenlik Belgesi

Alp Teknik Havacılık

MSB Onaylı Tedarikçi Belgesi

Alp Teknik Havacılık

SHGM Tedarik Kuruluşu Yetki Belgesi

Alp Teknik Havacılık

SHGM Bakım Kuruluşu Onay Sertifikası

Alp Teknik Havacılık

SHGM Bakım Kuruluşu Onay Kapsamı

Alp Teknik Havacılık

SHGM İşletme Ruhsatı

Alp Teknik Havacılık

Avrupa Birliği Üçüncü Taraf Ülke Hava Taksi İşletmesi

Alp Teknik Havacılık

SHGM Sürekli Uçuşa Elverişlilik Yönetimi Kuruluşu Onay Sertifikası

Alp Teknik Havacılık

SHGM Sürekli Uçuşa Elverişlilik Yönetimi Kuruluşu Onay Kapsamı

Alp Teknik Havacılık

Robinson Helikopter Yetkili Bakım Merkezi Ve Türkiye Satış Temsilciliği

HABERLER

KÜTÜPHANE

KARİYER

Sorumluluk almaya istekli, dinamik, ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yetkinliği ve iş geliştirme kapasitesi yüksek, sosyal ilişkileri güçlü tüm profesyoneller; başvurularınızı aşağıdaki bağlantılar ile İnsan Kaynakları Departmanımıza iletebilirsiniz. Başarılarla dolu bir çalışma yaşamı dileriz.

Yükleyeceğiniz özgeçmişiniz PDF formatında olmalıdır.

İLETİŞİM

Merkez

 • Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime İş Merkezi No:266 A-Blok D:35 Çankaya / ANKARA
 • +90 312 201 87 00
 • +90 312 201 87 24
 • spares@alp.com.tr
  Alp Teknik Havacılık

  İstanbul Şubesi

  • İshaklı Mahallesi Fuzuli Cd. No:12/A Beykoz / İSTANBUL
  • 0(533) 030 6456
  • 0(850) 811 1528
  • alpjet@alp.com.tr